Prezes Zarządu agencji e-marketingowej Ideo Force Sp. z o.o. posiadającej na koncie ponad 1000 zrealizowanych projektów e-marketingowych. Wśród klientów Ideo Force znalazły się między innymi takei marki jak BPH TFI, LexisNexis, LG Electronics, Fotojoker, Wolters Kluwer Polska, GlaxoSmithKline, iParts, Cobi, Pratt & Whitney.

W firmie oprócz koordynowania pracą ponad 50–osobowego zespołu przygotowuje strategie marketingowe oraz strategie e-commerce.

Łączy pracę zawodową stricte związaną z e-marketingiem i e-commerce z pasją dzielenia się wiedzą. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a dodatkowo udziela wykładów gościnnych – m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zaprojektował i wdrożył 5 unikatowych kierunków studiów podyplomowych związanych z e-marketingiem oraz uczestniczył w projektowaniu specjalności na studiach I i II stopnia dotyczących wykorzystania Internetu w działalności firm.

Jest doradcą, trenerem i konsultantem. Prowadzi szkolenia oraz kursy. Wykonuje badania oraz ekspertyzy e- marketingowe. Od wielu lat ekspert Agencji Public Relations Exacto oraz serwisu i wydawnictwa Newsline.pl.

Angażuje się w rozwój startupów – był mentorem w Startup Weekend, SAMSUNG INKUBATOR, Rzeszów Startup Akcelerator. Był członkiem komitetu oceniającego w akceleratorze „IDEA Global”.

Jest autorem wielu książek, artykułów oraz publikacji, w tym między innymi: „E-marketing. Planowanie, narzędzia, praktyka”, „Content marketing – współczesny poradnik po marketingu treści”, „E-marketing – kompendium dla menadżerów”, „Leksykon pozycjonowania”.

Konsultant HR, Doradca i Ekspertem ds. Rekrutacji.

Swoją 9-letnią działalność zawodową poświęciła tematyce HR, w tym rekrutacji oraz ocenie kompetencji (projekty Assessment Center, programy

szkoleniowo-warsztatowe). Specjalizuje się w branży Technology & Digital & Data. Zrealizowała gros projektów rekrutacyjnych na stanowiska eksperckie, managerskie, a także executive search. Pełni rolę partnera dla klientów od strony business developmentu oraz operacyjnej koordynacji projektów HR.

 Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka programu mentoringowego dla 20 liderek w Polsce „Disruption and Transformation - Women in Tech” w Vital Voices (fundatorki organizacji to m.in. Madeleine Albright i Hillary Clinton). Brała udział w wielu programach rozwojowych jako uczestnik i prowadzący (programy MBA, coaching, project management; współpraca z AIESEC i Fundacją Wiosna).

W pracy z klientami stawia przede wszystkim na merytorykę i partnerstwo. Jest ceniona za bycie zaufanym doradcą oraz za profesjonalizm i jakość współpracy.

Klienci, z którymi współpracowała to światowe, prestiżowe marki m.in. takie jak: The Boston Consulting Group, Danone, Pernod Ricard Wyborowa, Asseco, Avon, Canal+,Eurozet, Volkswagen Group, Warta, Polpharma, Burda Media, Sony Music, Agora,Nationale Nederlanden, eobuwie, LPP, Media Expert, Nextbike, Universal Music i wiele innych.

W życiu prywatnym absolutna pasjonatka podróżowania, poznawania nowych kultur i zakątków świata. Wielbicielka książek filozoficznych, metafizycznych i popularno-naukowych, a także fanka alternatywnych festiwali i wydarzeń muzyczno-kulturalnych.

 

Ma 30 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych. Jest inżynierem – specjalistą organizacji i zarządzania. Pracował zarówno w firmach produkcyjnych jak i handlowych, w tym w obszarze nowych technologii zawsze  starając się rozwijać swoich pracowników. Ma też doświadczenia międzykulturowe z pracy za granicą.  Od roku 1991 jest szefem firmy zajmującej się doborem kadr na stanowiska kierownicze (executive search). W trakcie tej pracy miał okazję analizować tysiące karier kierowniczych i zastanawiać się, jak świadome kierowanie swoim życiem i praca nad własnym potencjałem wpływa na osiąganie sukcesów.

Jako Mentor
Lubi pracę z ludźmi; sprawia mu satysfakcję, jeżeli może przyczynić się do ich rozwoju; chciałby aby jego praca wiązała się z tworzeniem wartości, a nie miała wymiar tylko businessowy –  stąd od roku 2006 zajmuje się także coachingiem i mentoringiem.

Prywatnie
Dużo podróżuje (zarówno w przestrzeni jak i w głąb ludzi), chodzi po górach – od Beskidów i Tatr po sześciotysięczniki Boliwii i Himalaje.

Ponad 10 lat w bankowości i finansach (inwestycje prywatne i anioły biznesu, fintech, pożyczki p2p, podpis elektroniczny).

Tutor dla startupów w regionie Google for Startups CEE
Koordynatorka w UWE_hub (ukraińskie centrum przedsiębiorczości kobiet)

Przezes zarządu Grupa InCore Sp. z o.o.

 

Współzałożycielka Digitalizacja.Space.

Ambasador WTECH.

Ponad 7 lat w zarządzaniu i operacjach.

5+ lat na stanowiskach kierowniczych.

Utworzono ponad 500 wydarzeń o tematyce technologicznej i biznesowej.

Inicjatorka innowacyjnych kompleksowych projektów od pomysłu do realizacji.

Ekspert w zarządzaniu projektami i kryzysami.

Mentor i doradca startupów.

Prelegent i moderator wydarzeń technicznych.

Była dyrektorka operacyjna w Creative Quarter, dyrektor generalny Kyiv IT Cluster, dyrektor wykonawczy w 1991 Civic Tech Center i producent wydarzeń w UNIT.City.

Launcher:

- 1991 Civic Tech Center, pierwsze centrum startupów z zakresu technologii obywatelskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

- 1991 Mariupol, centrum startupów na wschodzie Ukrainy.

Twórca:

- Civic Tech Summit 2018, pierwsza konferencja Civic Tech w Europie Środkowo-Wschodniej.

- RE: Pomyśl. Invest in Ukraine [IT Stage], wydarzenie towarzyszące w Mariupolu wspierane przez Prezydenta Ukrainy.

Organizator:

- HATAthon Hack the Culture, największy hackathon online na Ukrainie od 2020 roku.

- Civil Match, eksperymentalny projekt online na dużą skalę mający na celu dopasowanie organizacji pozarządowych.

- USGH, seria hackathonów online/hybrydowych w CEE i Central Asia dla Parimatch Tech.

- Hack4Retail, hybrydowy hackathon detaliczny dla Fozzy Group.

- Hacka-con, hybrydowy hackathon na temat UGC i nowych mediów dla MEGOGO i Parimatch Tech.

Od ponad 15 lat wspiera organizacje w budowie nowych struktur oraz w optymalizacji ich procesów biznesowych. Ekspert w obszarze zarządzanie projektami i zarządzania zmianą. Prowadził wdrożenia dedykowanych systemów ERP w największych polskich przedsiębiorstwach z różnych branż. Od 2016 prowadzi globalne projekty/programy z obszaru nowych technologii pracując z zespołami rozproszonymi.
 
Wyznaje zasadę, iż najważniejsze jest właściwe rozpoznanie potrzeb, dzięki którym możliwa jest realizacja projektu spełniającego rzeczywiste wymagania i oczekiwania klienta.
 
Poza pracą zawodową związany z Fundacją Rodzina na Fali, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji oraz rodziny.

32-letni staż pracy: przez 10 lat była współwłaścicielką firmy handlowo – usługowej, przez 17 lat pracowała w kadrze zarządzającej, w tym 10 lat jako dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej z wieloma kierunkami i typami szkół dla młodzieży i dorosłych, prowadziła i prowadzi wiele projektów finansowanych m.in. ze środków PHARE, EFS, ze środków MSZ, Ambasady RP w Moskwie, fundacji, organizacji. Jest ekspertem oceniającym projekty. Od 2000 r. pełni funkcję prezesa stowarzyszenia – opp. Pełni społeczne funkcje w organach decyzyjnych stowarzyszeń i fundacji.
Posiada doświadczenie biznesowe z racji tworzenia i prowadzenia własnej działalności oraz merytoryczne przygotowanie, które determinują jej holistyczne podejście do tworzenia i zarządzania firmą. Praca i współpraca z biznesem, praca w sferze edukacji i w projektach z partnerami krajowymi i europejskimi była okazją do poznawania różnorodności w wielu wymiarach.
Z wykształcenia jest ekonomistką – studiowała na UE w Poznaniu. Ukończyła też kilka różnych studiów podyplomowych, np. zarządzanie i marketing, prawo europejskie na UMK oraz wiele szkoleń, kursów w kraju i za granicą w tym dotyczących zarządzania zasobami ludzkimi. Interesuje się psychologią i socjologią zarówno w sferze poznawania teorii jak i poznawania procesów, które nam towarzyszą i które kreujemy w życiu prywatnym oraz w życiu zawodowym.

Jako Mentor
W pracy zawodowej, z racji pełnionych funkcji, mentoring był naturalnym działaniem.  Zainteresowanie coachingiem natomiast, było drogą mojego rozwoju i wynika z chęci robienia czegoś, co pomoże drugiemu człowiekowi. Ogromną wartością dla mnie jest radość Mentee z nieuświadomionej wcześniej własnej kreatywności, z odniesionego sukcesu a wcześniej – radość ze współuczestniczenia w odkrywaniu przez niego ścieżki, której do tej pory zupełnie nie dostrzegał lub nie miał odwagi pomyśleć o niej w kategoriach realności.
Jako Mentor współpracuje w dwóch edycjach YBP – Mentee uruchomili własne firmy, odnoszą sukcesy. Wspieram merytoryczne i organizacyjne dla Fundacji Kreatywnej Edukacji tworzącej Niepubliczną Szkołę Podstawową. Przeprowadziłam 600 h coachingu indywidualnego, setki godzin mentoringu dla pracowników szkół, opp, kilkadziesiąt godzin mentoringu dla młodych osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
Znam biznes z wielu perspektyw i wiele jego twarzy. Wiem, jak współpracować ze środowiskiem lokalnym i tym dalszym. Wiem, jak budować strategię zrównoważonego rozwoju firmy, aby odnieść sukces, jaką przyjąć wizję i misję, aby wskazać specyfikę firmy oraz jej przyszłość. Mogę wspierać w wielu innych dziedzinach, np. jak zarządzać własnym rozwojem pamiętając o własnym zdrowiu, jak motywować pracowników ect.
Co jest dla mnie ważne w mentoringu ? -szczera, partnerska relacja pomiędzy Mentorem a Mentee.
Dlaczego jestem mentorem? – lubię pracę z ludźmi ambitnymi, pracowitymi i wymagającymi, którzy potrafią spojrzeć na swoją przyszłość, zaplanować ją, lubię cieszyć się z nimi ich sukcesami. Pracę z ludźmi mniej ambitnymi i mniej pracowitymi traktuję jako szczególne wyzwanie i daje mi to również ogromną satysfakcję.

Prywatnie
Mam męża i dwóch dorosłych synów. Mieszkam w sercu Puszczy Bydgoskiej pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą. Bardzo lubię rozkoszować się ciszą i widokami z grani Orlej Perci w Tatrach Wysokich (o każdej porze roku) a wcześniej w skupieniu pokonywać każdy metr aż do osiągnięcia szczytu. Lubię bajkową scenerię stoków narciarskich w Zieleńcu oraz samotne, długie wędrówki brzegiem Bałtyku. Interesuje mnie życie i kultura Indii oraz zdrowe życie a w szczególności zdrowa dieta.

Jestem Bielszczanką w Krakowie uzależnioną od sklepów papierniczych. Lubię słuchać i dzielić się swoją wiedzą. Jestem fanką Batmana, dlatego nazwałam mojego kota Gotham, by móc powiedzieć “Muszę wracać, Gotham mnie potrzebuje”. Od 2016 roku pełniam się wspierając przedsiębiorców w ich działaniach oraz jako manager studiów jogi w Krakowie.

Do tego prowadzę swoje biznesy jak Biurowe Sprawy, Chodźże na Rower oraz wspieram mojego partnera w rozwoju Moja Pracownia. W wolnych chwilach czytam książki, gram w GTA i tworzę plan podbicia YouTube.

Od ponad 10 lat zajmuję się różnymi aspektami wdrażania innowacji w marketingu. Pracowałem po stronie lokalnych i globalnych agencji oraz międzynarodowych korporacji. Przyjmowałem role strategiczne oraz bezpośrednio odpowiedzialne za marketing i sprzedaż produktów. W trakcie swojej pracy pomogłem wielu zespołom w zakresie: strategii komunikacji marek i produktów (w szczególności do trudno dostępnych grup, takich jak lekarze czy pielęgniarki) zaplanowania strategii mediowej, negocjacji z agencjami mediowymi, czy budowania strategii cyfrowych w sprzedaży (wykorzystywanych efektywnie na wizytach sprzedażowych).

Udało mi się wygenerować ok. 6 mln złotych oszczędności przy zachowaniu lub zwiększeniu dotychczasowych celów oraz pozyskać i wdrożyć 5 mln złotych na innowacyjne projekty w firmach, w których pracowałem. Przeszkoliłem dotychczas ok. 50 marketerów i 200 przedstawicieli pracujących z Klientem końcowym.

Jestem prelegentem na wielu konferencjach branżowych m.in. Pharma Planet czy Poland Pharma Forum oraz jurorem w konkursach takich jak Innovation organizowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej (SAR).